Môžete mať všetko, čo chcete, ak vám na tom veľmi záleží. Môžete byť čímkoľvek a dokážete čokoľvek, ak idete cieľavedome za svojím cieľom.
Abraham Lincoln

7 krokov ku šťastnému životu (alebo Život bez depresií)

 

„Nepotrebujete kúzla na to, aby ste zmenili svoj život, lebo všetko to, čo potrebujete máte vo svojom vnútri.“7 krokov

Čoraz viac ľudí sa na mňa obracia s depresiami, alebo so stratou chuti do života, so stratou radosti zo života. Prečo je v dnešnej dobe toľko ľudí s depresívnymi stavmi? A čo s tým?

Podľa môjho názoru to má niekoľko príčin. Jednou z príčin je to, že žijeme príliš rýchlo. Neustále sa snažíme vyhovieť okoliu, plniť niekoho očakávania, až sa náš život stane mechanickým – ako robot, ktorý potláča svoje emócie a sleduje iba splniteľné úlohy. V návale obrovského množstva myšlienok dúfame, že práve jedna  z nich bude odpoveďou na našu situáciu, na náš stav a čoraz zúfalejšie sledujete tie myšlienky, ktoré sú však čoraz negatívnejšie a tlačia vás dolu.

=Namiesto toho=

1.krok -  prestaňte sledovať svoje myšlienky a otočte sa k slnku. Čím viac pozeráte dole, pred seba, tým viac sa zužuje váš priestor a posilňuje sa tma. Ak však trošku dvihnete hlavu, zrazu budete mať čistejšiu myseľ a viac priestoru – otvorí sa pred vami celý svet.

2.krok – začnete dýchať vedome a pomaly – lebo hlboký nádych a výdych spomaľuje a vyrovnáva vaše energie. Ak máte možnosť robte nádychy a výdychy tak, že budete mať vystreté ruky smerom hore, ku slnku.

3.krok – Každý deń urobte niečo len pre seba, niečo pozitívne, niečo čo vás poteší. Každý deň pochváľte seba, ale tak, aby ste pritom cítili pri srdci teplo...vtedy to robíte správne 

4.krok – Každé ráno poďakujte...len tak, lebo slovo ĎAKUJEM má v sebe obrovskú energiu, ktorú keď vyšlete, viacnásobne sa k vám vráti.

5.krok – ak máte možnosť spravte každý deň niekomu radosť. Stačí maličkosť. Pomôžte niekomu prejsť cestou, mamičke s kočiarom nastúpiť na autobus, dajte niekomu kvietok.. atď.. nechám to na vašu fantáziu, ale uvidíte ako vám to zmení život k lepšiemu.

6.krok – ÚSMEV – usmejte sa ráno na seba v zrkadle, a usmejte sa na každého, s kým sa stretnete 

7.krok – Dýchacie cvičenia a relaxačné cvičenia.. minimálne 5 minút denne. Už som to dávnejšie na našej stránke rozpísala, ale ak to nenájdete, napíšte, s radosťou to napíšem ešte raz.

Nezabudnite, že len to sa ku nám vráti, čo vysielame. Začnite zmenu malými jednoduchými krokmi a za krátky čas budú výsledky obrovské. Držím vám palce

 

Zdroj: Eva Fábiánová © 2015

RECEPT NA DNEŠNÝ DEŇ

RECEPT NA DNEŠNÝ DEŇ

Vezmite 12 mesiacov a poriadne ich očistite od každej zlomyseľnosti, chamtivosti a nenávisti. Každý mesiac rozkrojte na 28 až 31 dielov tak, že zásoba Vám vystačí na celý rok. Potom sa každý deň pripraví tak, že sa vezme jedna dávka poctivej práce, dve dávky dobrej nálady, pridajú sa tri kopcovité lyžičky optimizmu, jedna čajová lyžička znášanlivosti, zrnko múdrosti a trpezlivosti, štipka taktu a všetko sa hojne zaleje láskou. Takto pripravený pokrm sa ozdobí kytičkou pozornosti. Jedlo sa podáva s milým úsmevom a dobrým priateľským slovom. Toto jedlo konzumujte vždy s radosťou a nedopusťte, aby sa jediný deň pominul bez tejto dokonalej a vzrušujúcej koruny kuchárskeho umenia života.

DNEŠNÝ DEŇ

DNEŠNÝ DEŇ

Dnešný deň je pozoruhodný deň. Je Tvoj.

Včerajší deň sa Ti už vykĺzol z rúk.

Ten už nemôže mať iný obsah, než aký si mu dal.

Zajtrajšok ešte nemáš prisľúbený.

Ale dnešný deň, ten je jediný, s ktorými si môžeš byť istý.

 Môžeš ho naplniť, čím len chceš. Využi to!

Dnes môžeš niekomu urobiť radosť.

Dnes môžeš niekomu pomôcť.

Dnes môžeš žiť tak, že Ti niekto večer poďakuje  že si, že existuješ,

 že Ťa pocítil...

Dnešný deň je významný. Je Tvoj!

SI PRESVEDČENÝ?

SI PRESVEDČENÝ?

Ak si myslíš, že si porazený, určite už si.

Ak si myslíš, že sa neodvážiš, určite sa neodvážiš.

Ak by si rád vyhral, ale myslíš si, že nemôžeš, je takmer isté, že si už prehral.

Ak si myslíš, že zlyháš, už si stratený.

Ak si myslíš, že si o triedu horší, určite už si.

Lebo vo svete okolo nás začína úspech vôľou človeka, postojom jeho mysle.

Mal by si uvažovať vysoko, aby si sa vztýčil.

Mal by si byť istý sám sebou, a to dokonca prv než vybojuješ čokoľvek a akokoľvek.

Boje života nevyhráva nevyhnutne vždy ten silnejší alebo rýchlejší, ale skôr či neskôr ten, KTO je presvedčený, že MôŽE!

Entuziazmus (Oduševnenie)

Entuziazmus (Oduševnenie)

Keď si schopný nadchnúť sa, môžeš dokázať všetko.

Nadšenie je sila, ktorá ženie nádeje smerom do neba.

Nadšenie, to sú záblesky v tvojich očiach,

Švih tvojich krokov, hmat tvojej ruky,

Neodolateľná sila tvojej vôle

A energia na realizáciu tvojich nápadov.

Nadšení ľudia sú bojovníci.

Vlastnia silu ducha. Vlastnia pevnosť.

Nadšenie je základom všetkého pokroku.

Nadšením sa podaria výkony, bez neho nanajvýš výhovorky.

(Henry Ford)

Doplnkové informácie