Neoplakávajte minulosť, netrápte sa budúcnosťou a nepredvídajte problémy…múdro a rozvážne žite pre prítomnosť. To je tajomstvo zdravia vašej mysle a vášho tela.
Buddha

Partnerstvo z „Neba“


Často počujem zúfalú otázku: „kde je môj duálny partner“? Každý človek túži po tom, aby stretol svoju druhú polovicu. Na druhej strane však, keď už má svojho partnera, je neustále s ním nespokojný. Prečo je to tak? Ako to vlastne funguje? Ako fungujú vzťahy?

Čítať ďalej: Partnerstvo z „Neba“

„Ja nemám inú možnost!“


Sú ľudia, ktorí si natoľko zvykli na svoju „zlú“ situáciu, že si ani nevedia predstaviť, že by mohli žiť aj ináč. Pritom každý jeden z nás má právo byť šťastný, napriek tomu sa tohto práva vzdávame dobrovoľne.

Dnes ma zarazilo to, ako jedna žena (klientka) plakala a vysvetľovala, ako už nemá chuť do života, ako ju psychicky týra jej manžel. Povedala mi, že to takto bolo počas celého jej života a keď nemala silu niečo zmeniť vtedy, na čo by to zmenila teraz, keď už za chvíľu aj tak zomrie. A toľko už vydrží. Veď inú možnosť nemá.

Čítať ďalej: „Ja nemám inú možnost!“

Ako sa vyrovnať s rôznymi životnými situáciami?

Počas svojej roboty každý deň riešim nejaké zdravotné problémy s ľuďmi. Môj názor je, že každá jedna choroba, každý jeden negatívny návyk, zlozvyk (napr. aj hryzenie nechtov, alebo problémy s alkoholom, s váhou..a pod.), no často aj problémy s otehotnením, alebo vysoký krvný tlak, atď., a mohla by som ďalej vymenovávať skoro všetky choroby - sú zapríčinené stresom. Skúmala som, čo sa stane pri strese. Keď je človek v strese alebo v napätí stiahne sa celý organizmus, stuhnú svaly a organizmus nedokáže fungovať v rovnováhe. Rozladí sa celý systém človeka. Naše dýchanie bude povrchné, stiahnu sa svaly a orgány nebudú mať dostatočný priestor na fungovanie. Veľa ľudí si myslí, že oni sú úplne v pohode a nie je nič, kvôli čomu by boli v strese.

Čítať ďalej: Ako sa vyrovnať s rôznymi životnými situáciami?

Ovládacie drámy človeka

Určite sú pre každého z nás známe vety typu: „ak ma miluješ, tak mi urobíš to a to“...alebo „ale Ty ma vôbec nemiluješ“...alebo „iní pre svoju rodinu urobia všetko“.., alebo „keby si bola správnou matkou, tak by si to vnímala ináč“...a podobne. Skoro všetci sme už vyslovili podobné niečo a to možno bez toho, aby sme si uvedomili, čo tým spôsobíme, aké to má dôsledky. V momente, keď vyslovíme takú, alebo podobnú vetu, chceme v druhej osobe vyvolať výčitky svedomia. Možno si to neuvedomujeme, ale je to tak.

Čítať ďalej: Ovládacie drámy človeka

Doplnkové informácie