Hľadajme svoje životné ciele, pretože tak ako lukostrelci musia určiť svoje ciele pred výstrelom, aj my skôr dosiahneme to, čo chceme, ak sa na to zameriame.
Aristotle

Ako funguje naše podvedomie?

Je všeobecne známe, že človek komunikuje s okolitým svetom na dvoch úrovniach: na vedomej a podvedomej. 

Na vedomej úrovni vnímame všetko, čomu aspoň chvíľu venujeme svoju pozornosť, to znamená, že si uvedomujeme s čím sme prišli do kontaktu. Na podvedomej úrovni vnímame všetko, čo nás obklopuje. To znamená, že sa nespočetné množstvo obrázkov vytvorí a ukladá do podvedomia. Ako nejaké kartičky (kartotéky u lekára J). Okrem toho si už odmalička vytvárame programy, to znamená, že naše podvedomie má nespočetné množstvo programov. Napr. keď dieťa vidí hada a vy mu poviete, že had je nebezpečný, to bude jeden program, čo sa zapíše do podvedomia. Dovtedy sa to dieťa hada nebálo, no vy ste ho na to naučili - samozrejme podľa vlastného programu (tak isto učíme deti ako sa treba báť výšky, tmy a pod.). Postupne, ako to dieťa bude rásť a dospievať, bude vidieť napr. že matka rieši hádky s manželom - teda jeho otcom tak, že búcha, trieska dverami. To dieťa, keď vyrastie - napr. dievča (keďže matkine programy preberajú väčšinou dievčatá - nie náhodou sa hovorí: „Aká matka, taká Katka“), keď sa vydá a bude mať konflikt s manželom, prvé čo podvedomie urobí bude, že podsunie jej program na riešenie konfliktov - a tam bude program: búchanie, trieskane dverami. To dievča nemôže reagovať inak, lebo nemá iný program. Všetci teda reagujeme, konáme a žijeme svoj život na základe tých programov, ktoré sme si zapísali počas svojho života.

Čítať ďalej: Ako funguje naše podvedomie?

Ako je náš život ovplyvnený naším myslením?

 

Zrejme ste už počuli aj vy, že: Na čo myslíš tým si! Ale čo to presne znamená? Každý človek je ovplyvnený svojimi myšlienkami. Jeho život presne odzrkadľuje jeho myslenie. Ak sa ráno zobudíme a našou prvou myšlienkou je: „Ach, bože! Zase do tej roboty! Ako neznášam tú prácu, ani tých ľudí!“ Podľa vás aký deň nás čaká? Pozitívny? Samozrejme, že nie. Potrebujeme si uvedomiť, že všetko, čo zo seba vypustíme, sa ku nám vráti! Keď niekto vypustí zo seba takú myšlienku alebo vetu hneď ráno nemôže mať iný deň, než negatívny. To znamená sériu nešťastí, napätia, trápnych situácií, urážky kolegov a pod. Záleží však len na nás, či to chceme zmeniť.Ako na to?

Ráno hneď po otvorení oči si povedzme nahlas: Dnes ma čaká úžasný deň. Čaká ma veľa zábavy, radosti, šťastia a veľa príjemných, milých ľudí.

 

Čítať ďalej: Ako je náš život ovplyvnený naším myslením?

Ako prekonám svoje ego - alebo ako vystúpim zo svojej hlavy a začnem žiť vo svojom srdci?

Často počujeme radu, aby sme sa zbavili EGA. Je to však vôbec možné? Čo vlastne znamená ego. Ego je súčasťou nášho bytia. My nemôžeme a ani sa nemáme zbaviť nášho ega, lebo práve pomocou ega sme tým, kým sme. Je však dôležité to, aby bola rovnováha medzi egom a dušou. Medzi egom a cítením - čiže srdcom. To znamená, že budeme vedieť nielen to, kým sme, kde je naše miesto a čo chceme, ale budeme to aj cítiť a to bez potreby povyšovať sa nad niekým alebo niečím. Dôležité je to, aby sme sa snažili práve o to, aby sa vytvorila v nás dokonalá rovnováha, lebo kde je rovnováha, tam nie je stres, ale je tam dokonalosť. Existuje  niekoľko základných krokov, ak chceme prekonať to naše ego.

Čítať ďalej: Ako prekonám svoje ego - alebo ako vystúpim zo svojej hlavy a začnem žiť vo svojom srdci?

Deň pozitívneho myslenia

 

 "Sny a ciele nám dávajú chuť do života
a nenechávajú nás zomrieť..."

 

(Louis L.Hay)

 

 Ochutnávka z Dňa pozitívneho myslenia:

 

DPM
Zobraziť obrázky

Doplnkové informácie