Môžete mať všetko, čo chcete, ak vám na tom veľmi záleží. Môžete byť čímkoľvek a dokážete čokoľvek, ak idete cieľavedome za svojím cieľom.
Abraham Lincoln

Príčina a riešenie depresií

Čoraz viac klientov mám s ťažkými depresiami, čo je dostatočný dôvod na to, aby sme sa trošku venovali tejto problematike. Najčastejšie otázky, s ktorými sa stretávame, sú: prečo je to tak, a čo s tým vieme urobiť. Je to tak preto, lebo žijeme v úplne inej dobe, než sme žili niekedy. Zmenil sa energetický systém človeka, ako aj energetický systém Zeme. Nezmenili sme sa však my - „ľudia“. A práve v tom je problém. Náš energetický systém je na takej istej vibračnej úrovni, ako to bolo niekedy - alebo na ešte hrubšej úrovni. Zmeniť to dokážeme, až keď začneme rešpektovať zákony prírody, ako aj duchovné zákony. Predovšetkým prestaňme ubližovať iným a začnime šíriť lásku. Ako náhle zmeníme svoj postoj, svoj myšlienkový svet, zmení sa aj svet okolo nás. :)

Čítať ďalej: Príčina a riešenie depresií

Stačí pozitívne myslieť na riešenie problémov?

Často počujeme, aby sme pozitívne rozmýšľali, no výzva je v tom, že ani nevieme, čo to presne znamená. Mala som minule klientku, ktorá mi hovorila o tom, že ona sa už veľmi dlho snaží pozitívne myslieť, no napriek tomu nevidí žiadne výsledky. Každý deň myslí na to, čo chce, má to nalepené na tzv. “nástenke prianí“, no napriek tomu všetkému už ubehol rok a stále nič. Prečo je to tak, keď sa všade píše, že len treba pozitívne myslieť a všetko sa splní. Kde je problém?

Čítať ďalej: Stačí pozitívne myslieť na riešenie problémov?

„Neviditeľný svet riadi viditeľný“


Časť ľadovca nad vodou, ktorú vidíme, tvorí len 20% celej hmoty, no zvyšných 80% je pod vodou. Tak isto je to aj s nami a naším „svetom“. Keď si to uvedomujeme, dokážeme sa naučiť fungovať v rovnováhe s prírodou. To, že je všetko energia, len rôznej hustoty, už dávno vieme aj z fyziky. Každá energia má svoju vibráciu, niektorá jemnejšiu, iné zas hrubšie a menej príjemné. Dôležité je, aby sme si to uvedomili. Ako náhle cítime nepríjemnú energiu (vôbec to nemusí byť vedome), naše telo sa automaticky stiahne, vytvoria sa kŕče - aj svalové. Keďže je v našom tele neustály pohyb energií - a to takto má byť, keď je organizmus v rovnováhe, ako náhle sa vytvoria kŕče - či už kvôli napätiu, strachu a pod.- tok energií sa naruší, nahromadí sa tam energia, ktorá sa však premení na chorobu. Preto je dôležité, aby sme sa vyhli energetickým blokom. Dokážeme to tým, že budeme udržiavať telo a dušu v rovnováhe. K tomu je potrebné to, aby sme prestali myslieť na veci čoho sa bojíme, alebo prestali myslieť na to, čo nechceme, alebo čo v nás vyvolá napätie. Namiesto toho, je dôležité, aby sme mysleli na to, čo CHCEME. Totižto na čo myslíme, na čo sa sústredíme, tam automaticky smerujeme svoju energiu, teda živíme to. Je to len na nás, či živíme to, čo chceme - teda naše sny, alebo živíme svoje nočné mory, ktoré tým kŕmime a začnú automaticky rásť. Čiže nie že by sme sa ich zbavili, ale budú ešte mocnejšie a väčšie a zrazu budeme mať pocit, že už už nás pohltia.

Čítať ďalej: „Neviditeľný svet riadi viditeľný“

Ako prečistiť dom / byt od nepríjemných energií?

Ako iste všetci vieme, všetko okolo nás je energia. Vieme to aj z fyziky. No okrem toho, čo sme sa učili v škole, sú určité energie, ktoré nás obklopujú neustále. Tie energie môžu byť pozitívne, ale aj negatívne. Veľa ľudí cíti práve vo svojom byte tú negatívnu energiu. Čo s tým urobiť? Existuje jedna jednoduchá technika, ktorú mi raz odporučil jeden naozaj výnimočný človek (kňaz). Vezmime kuchynskú soľ, ktorú treba rozsypať (napr. jednou polievkovou lyžicou) do každého kúta v byte, a to v každej jednej miestnosti (rátajú sa tu aj kúpeľňa, toaleta). Keď budete sypať soľ do kútov, treba pri tom hovoriť, že nech všetko, čo je negatívne, čo tam nepatrí, nech odíde. Soľ treba takto nechať pôsobiť minimálne dve hodiny tak, že nikto nesmie byť počas tých dvoch hodín v byte. Potom, keď sa vrátite domov,

Čítať ďalej: Ako prečistiť dom / byt od nepríjemných energií?

Doplnkové informácie