Môžete mať všetko, čo chcete, ak vám na tom veľmi záleží. Môžete byť čímkoľvek a dokážete čokoľvek, ak idete cieľavedome za svojím cieľom.
Abraham Lincoln

Čo je to Smovey

Smovey

SMOVEY sú dva vibračné kruhy (do každej rukz patrí jeden), s ktorými si zlepšíte kondíciu, posilníte svaly a spálíte tuky.

Vo vnútri každého vibračného kruhu sa pohybujú 4 oceľové guličky, ktoré svojim pohybom v stene tejto vrúbkovanej hadice vytvárajú vibrácie 60 Hz.

Tieto vibráce sú prenášané cez dlane a ich reflexné body do celého ľudského tela. Vibrácie tak blahodarne pôsobia na vnútorné orgány a ovplyvňujú ich funkciu.

Každý vibračný kruh Smovey váži 0,5 kg, ale pri švihovom pohybe môže dosiahnuť váhu až 5 kg.

 

Blahodárne pôsobenie:

- posiľňuje srdce a kardiovaskulárny systém

- posiľňuje imunitný systém

- aktivuje až 97 % svalov v našom tele

- spaľuje tuky

- posiľňuje hlboký svalový stabilizačný systém

- posiľňuje najmä svaly chrbta, šije a ramien

- oživuje viac ako 100 miliónov buniek v našom tele

- uvoľňuje chrbticu, ramená a lopatky

- uvoľňuje svalové napätie a má regeneračné účinky

- aktivuje tráviaci, vylučovací a lymfatický systém

- pôsobí pozitívne na činnosť vnútorných orgánov

- precvičuje súčasne ľavú aj pravú mozgovú hemisféru

- zlepšuje koordináciu a fyzickú rovnováhu

- je vhodné pre všetky vekové kategórie, aj pre hendikepovaných

 

História

Smovey/vibračné kruhy sú cvičebno-terapeutická pomôcka.

SMOVEY sú v podstate dva vibračné kruhy (do každej ruky patrí jeden, presne ako vyzýva rakúske motto: "Zdravie v Tvojich rukách").

A prečo rakúske? Smovey vyvinul po niekoľkých rokoch skúmania práve rakúsky parkinsonik Johann Salzwimmer, prezívaný "Salzhans" (Slaný Hans:-). Bol aktívnym tenistom a lyžiarom, až jedného dňa ho zaskočila táto zákerná choroba. Jeho stav sa prudko zhoršoval, až sa stal ležiacim nesebestačným pacientom, ktorý sa ale rozhodol NEZMIERIŤ SA s týmto faktom.

Začal experimentovať s tenisovými raketami, ktorých švihový pohyb mu dočasne pomáhal zlepšovať jeho stav. Postupne pripevňoval k raketám hadice, do ktorých umiestňoval guľky, ktoré sa v nich pohybovaly (mali pohyblivé ťažisko). Potom s prispením priateľ začal používať samotné (vo vnútri) vrúbkované hadice so štyrmi oceľovými guľkami. Hadice boli zaopatrené úchopom pre ľahšie držanie. Potom zistil, že hadice s vrúbkováním a pohybujúcimi sa oceľovými guľkami vytvárajú vibrácie, ktoré sa cez rukoveť prenášajú do celého tela.

A zrazu bola na svete cvičebno-terapeutická pomôcka. Hans je teraz opäť sebestačný, športuje, riadi auto, dochádza na školenia smovey, jednoducho žije plnohodnotný život, samozrejme s určitými obmedzeniami.

 Salzhans

Ako objednať

Smovey a príslušenstvo stojí 99,90 € a môžete si ho objednat na mailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Price

Spolupráca

Chcete sa stať našim licenčným partnerom?Po absolvovaní smovey úvodného workshopu je záujemca oprávnený inštruovať jednotlivé osoby a predviesť určité základné cviky – ak si želá môže sa stať licenčným partnerom so "smoveyANGEL - licenciou".

Každá osoba sa môže stať licenčným partnerom smovey Gmbh a ako smoveyANGEL môže objednávať smoveyVIBRATIONSSET za nákupné ceny a ponúkať ďalším záujemcom za predajné ceny.

Licencia smoveyANGEL však neoprávňuje viesť skupinové tréningy, k tomu je potrebné absolvovať smoveyCOACH-Vzdelanie!Prvý stupeň pre samostatnú činnosť ako licenčný tréner smoveyACADEMY je absolvovanie smoveyCOACH vzdelania, ktoré ho oprávňuje viesť tréningovú činnosť, organizovanie a predvádzanie smoveySpoznávacích-Workshopov a iných kurzov, seminárov a cvičení pre rôzne cieľové skupiny, ako napr. zdravotných/voľnočasových športovcov, ľudí s nadváhou a zdravotnými ťažkosťami alebo inými chorobami v súlade s dosiahnutým vzdelaním a povolaním.

 

Pre športové kluby, centrá, organizácie a školy platí špeciálna ponuka! Je možnosť objednať si 10 párov tréningových smovey alebo 20 párov tréningových smovey za klubovú cenu, pri ktorej sa môže ušetriť až 200 – 500,- eur oproti sólovej cene.

Doplnkové informácie