Nikto nevyhral šachovú partiu, v ktorej by ťahal iba dopredu, a tak je to aj v živote. Niekedy je potrebné ísť dozadu, aby ste mohli spraviť lepší krok v pred.
Neznámy autor

Akú stvoril Boh ženu...

Kým Pán Boh vytvoril ženu, dostal sa do šiesteho dňa robenia nadčasov. Anjel sa zjavil a povedal: Vila

”Prečo sa zaoberáš touto jednou tak dlho?”
A Pán Boh odpovedal:
”Videl si jej špecifický opis? Musí byť kompletne umývateľná, ale nie plastická, musí mať 200 pohyblivých častí, všetky nahraditeľné, musí fungovať na čiernej káve a zbytkoch, musí mať lono, ktoré udrží naraz dve deti a ktoré zmizne, keď sa postavia na vlastné nohy, musí mať bozk, čo vylieči čokoľvek od oškretého kolena až ku zlomenému srdcu a musí mať 6 párov rúk.” Anjel bol ohromený pri tejto požiadavke.

Čítať ďalej: Akú stvoril Boh ženu...

Cesta človeka

Milujem knihy. Milujem chvíle strávené s nimi. Tie chvíle, keď sa môžem s knihou schúliť v kresle a v tichu zahĺbiť sa do jej riadkov, priam zbožňujem . A knižôčka, moja najlepšia priateľka, sa mi postupne otvára. "Rozpráva" svoj príbeh. Rada mám všetky knihy, ktoré ma posúvajú dopredu, ktoré mi čosi dávajú, pri ktorých cítim pohladenie na duši. Ale najradšej mám tie so psychologickou tématikou. Najmä také, pri čítaní ktorých sa dostávam do hĺbin duše, kde cítiť  hĺbku poznania duše a kde precítenie tohto poznania až dych vyráža.

Čítať ďalej: Cesta človeka

Chceš stavať raj či peklo?

Keď som rozmýšľala, ako začať, ako nadviazať na predchádzajúci článok a v hlave mi blúdilo veľa myšlienok,  tu sa mi odrazu vynorila spomienka na moju maturitu. Bolo to už dávno, pred tridsiatimi rokmi. Ach,  ako ten čas letí :)... Maturovala som na SPŠ – dopravnej v Košiciach  a je zaujímavé, že dodnes si pamätám :)  tému mojej maturitnej práce z jazyka slovenského.   Samozrejme, že tém, z ktorých som si mohla vybrať, bolo viacero, ale mňa, neviem prečo, zaujala práve  táto: ,,Podaj mi ruku človek, chcem cítiť tvoje teplo. A teraz mi povedz, chceš stavať raj či peklo?“  (Andrej Plávka). Veľmi zaujímavá a hlboká svojou múdrosťou. A v dnešných časoch o nič menej aktuálna. Práve naopak. Cítite, ako sa všetko okolo nás mení? Príroda, počasie, svet, názory, ľudia? Nič sa nedeje len tak pre nič.  Všetko má svoju príčinu. Korene siahajú veľmi hlboko do minulosti.

Čítať ďalej: Chceš stavať raj či peklo?

Život nikdy nekončí

Keď vám niekto vraví, že to a to sa vo vašom veku už nerobí alebo že ste na to starý -á, ukľudni sa a tak podobne, od takéhoto človeka utekajte čo najďalej! Nepočúvajte ho! Nie je to pravda!

Ten, kto kradne vaše sny, vás zabíja.

Čítať ďalej: Život nikdy nekončí

Doplnkové informácie